X
Produkt byl přidán do objednávky.

e-vetrani.cz spolehlivý eshop se vzduchotechnikou

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Aktuality Jak vybrat stropní ventilátor

Aktuality

06.03.2018 19:19

Jak vybrat stropní ventilátor

Aerauliqa Quasar TStropní ventilátory se nejlépe hodí pro odvětrání menších prostorů, jako je koupelna nebo WC. Mají svá specifika, především co se týče montáže. Pojďme si ale říct, podle čeho stropní ventilátor vybírat.

5 faktorů, podle kterých vyberete stropní ventilátor:

Objem místnosti

Pokud chcete, aby bylo větrání účinné, je nutné brát ohled na velikost (objem) místnosti. Právě na tomto parametru je závislý výkon ventilátoru. Objem místnosti spočítáte tak, že vynásobíte její šířku, délku a výšku. Výměna vzduchu v místnosti se řídí určitými standardy, které říkají, že na příklad v kuchyni je vhodné vyměnit vzduch 6 až 10× za hodinu, v koupelně je to 5 až 8× za hodinu.

Optimální průtok vzduchu ventilátoru si pak spočítáte tak, že vynásobíte objem místnosti s počtem výměn vzduchu. Příklad s koupelnou o objemu 19 m3: 19 × 5 = průtok vzduchu minimálně 95 m3 za hodinu.

Délka trasy

Ještě před koupí stropního ventilátoru byste měli vědět, kam přesně ho budete instalovat. Záleží totiž na délce potrubí, kterým bude vzduch odváděn z místnosti. Běžné, levnější stropní ventilátory, jsou určené pro kratší trasy (maximálně do 3 m). Takové ventilátory lze často montovat i přes stěnu.

Aerauliqa QB100Hlučnost ventilátoru

Určitě se nechcete nechat rušit randálem z ventilátoru, proto při výběru koukejte na hlučnost. Za běžného provozu domácnosti by se vám tento parametr nemusel zdát zrovna rozhodující, ale pokud ventilátor spustí uprostřed noci, hluk se pěkně ponese. Stropní ventilátory s hlučností do 30 dB jsou považovány za tiché.

Příkon ventilátoru udává spotřebu energie

Dobrou zprávou je, že moderní stropní ventilátory jsou úsporné, ale přece jenom při nákupu hlídejte příkon, který udává, kolik energie ventilátor spotřebuje. Čím vyšší je příkon, tím vyšší je i spotřeba elektřiny. Příkon ale zároveň souvisí s výkonem ventilátoru. Příkony našich stropních ventilátorů se pohybují od 8 W (průtok vzduchu 72 m3/h) do 25 W (průtok vzduchu 295 m3/h).

Funkce ventilátoru ovlivní komfort užívání

Stropní ventilátory mohou mít nejrůznější funkce, které vám pomohou v rozhodování. Tak na příklad ventilátory s časovým doběhem poběží po spuštění přesně tak dlouhou, jak je nastavíte. To je v koupelně celkem praktické, nemyslíte? Ventilátory s hygrostatem neboli čidlem vlhkosti zase automaticky spínají na základě vzdušné vlhkosti.

Stropní ventilátor by měl být vybavený kuličkovými ložisky. Modely Aerauliqa kuličková ložiska mají a nvíc vynikají tichým provozem a nízkou spotřebou.

Pokud stále nevíte, jaký stropní ventilátor si vybrat, určitě se na nás obraťte. Rádi vám pomůžeme.


 
 

Vše pro rekuperaci

Proč nakoupit od Multi-VAC

  • Silná zavedená společnost
  • Přímý dovozce, jednička z oboru
  • 15 dní záruka spokojenosti
  • Kvalitní zboží ze zemí EU
  • Doprava zdarma nad 5 000 Kč
  • Objednávky přijaté do 13:00 expedujeme stejný pracovní den

© 2020, Multi-VAC spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

| Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Využívá systém pro správu e-shopů B2C Brána | eod.cz | XHTML 1.0 | CSS 3