X
Produkt byl přidán do objednávky.

e-vetrani.cz spolehlivý eshop se vzduchotechnikou

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Aktuality Víte, co dýcháte? Zbavte vzduch nečistot!

Aktuality

31.03.2020 08:40

Víte, co dýcháte? Zbavte vzduch nečistot!

Sami to moc dobře znáte. Dopoledne setřete prach a večer byste se do úklidu mohli pustit znovu. Prach a další nečistoty se k nám dostávají zvenku, ale vytváří se také v samotných vnitřních prostorách domů a bytů. Jak v boji s prachem zvítězit?

 

Rekuperační jednotka zbaví vzduch nečistot.Prach, pyl, nečistoty - naši neviditelní nepřátelé

Mohlo by se zdát, že boj proti nepříteli, kterého ani nevidíme, bude předem prohraný. Částečky prachu, pylu a dalších nečistot se do našich domovů dostávají otevřenými okny během větrání. Běžně je nemáme šanci zaregistrovat a zachytit. Mnoho domácností proto tuto práci přenechává speciálním zařízením, která vzduch pročistí a dokonce i ušetří náklady na energie. Řeč je o oblíbených rekuperačních jednotkách.

 

Rekuperační jednotka do jedné místnosti

Rekuperace jako účinný štít

Jak rekuperační proces funguje? Rekuperační jednotka dokáže z místnosti účinně odsát vydýchaný odpadní vzduch. Na jeho místo naopak přivádí čerstvý venkovní vzduch, který před vstupem do místnosti ohřívá pomocí tepelné energie, kterou získává z odvedeného vzduchu.

Tento proces zajistí bezpečné a efektivní vyvětrání místnosti i úsporu peněz. Ztráta tepla je během něj totiž minimální.

  

Rekuperační jednotka nalezne využití v rodinném domku, ale i v jednopokojovém bytě. Naše rekuperační jednotky do jedné místnosti můžete umístit i do koupelny či technické místnosti. Všude tam si můžete užívat kvalitního vzduchu. 

                        

 

Jak se poprat s usazenými nečistotami?

Rekuperace sice díky svému filtru zabrání vstupu nečistot z venkovního prostředí, ale prach přirozeně vzniká i uvnitř našich obydlí. Jak udržet svůj domov v čistotě a předejít tak alergiím a dalším problémům, které by mohly bakterie a plísně ukryté v těchto nečistotách způsobit?

Nezapomeňte na pravidelný úklid včetně čištění matrací a topení.

Při úklidu doporučujeme využít hadřík navlhčený speciálním prostředkem na prach. Obyčejnou prachovkou byste prach jen zbytečně rozvířili a po čase by se na povrchu znovu usadil. Nezapomeňte také na pravidelnou výměnu lůžkovin.

Kromě povlečení a prostěradel se věnujte i matracím. Jejich povrch vyluxujte a důkladně vyčistěte. Vyzkoušet můžete i domácí čistič složený z jedlé sody, vody a vonného olejíčku. Směs pomocí rozstřikovače aplikujte na matraci, nechte působit a opět ji vyluxujte. Nevynechejte ani lamely topných těles, koberce a záclony. I v těch se prach rád drží.

  

Nevíte si s výběrem rekuperační jednotky rady? Poradíme vám, jaká se hodí do rodinného domu, i kterou zvolit do menšího bytu. Pomocnou ruku vám podáme i v případě instalace. Kontaktujte nás, zodpovíme všechny vaše dotazy. 


 
 

Vše pro rekuperaci

Proč nakoupit od Multi-VAC

  • Silná zavedená společnost
  • Přímý dovozce, jednička z oboru
  • 15 dní záruka spokojenosti
  • Kvalitní zboží ze zemí EU
  • Doprava zdarma nad 5 000 Kč
  • Objednávky přijaté do 13:00 expedujeme stejný pracovní den

© 2020, Multi-VAC spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

| Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Využívá systém pro správu e-shopů B2C Brána | eod.cz | XHTML 1.0 | CSS 3