X
Produkt byl přidán do objednávky.

e-vetrani.cz spolehlivý eshop se vzduchotechnikou

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Aktuality Rekuperace vzduchu svépomocí

Aktuality

17.10.2017 09:12

Rekuperace vzduchu svépomocí

Se stoupajícími nároky na zateplení budov stoupají i nároky na jejich odvětrávání. Nebo by při nejmenším měly stoupat. V opačném případě totiž dochází ke zvyšování vzdušné vlhkosti a jejímu kondenzování v chladnějších místech, tzv. tepelných mostech (zpravidla to jsou rohy místností, ostění kolem oken, stěny za nábytkem). Následkem je vznik a množení plísní, což je zdraví nebezpečné. Je potřeba si uvědomit si, že v budovách trávíme většinu dne a musíme tedy zajistit, abychom i uvnitř dýchali čerstvý vzduch. 

Pouhé větrání okny je většinou nedostatečné. Zapomínáme okna otevírat, nechceme přicházet o drahocenné teplo... Ideálním řešením je rekuperace, která nám přivede čerstvý vzduch bez prachu a pylu. Bonusem je ohřátí čerstvého vzduchu vnitřním odpadním vzduchem. Dobrou zprávou je, že rekuperaci zvládnete instalovat svépomocí. U nás nakoupíte nejen samotnou rekuperační jednotku, ale i veškeré potřebné komponenty.

Princip rekuperace ve zkratce

Rekuperační jednotka má za úkol vyměňovat odpadní vzduch z místnosti za čerstvý vzduch zvenčí s minimální ztrátou energie. Součástí rekuperační jednotky jsou také filtry, které nasávaný vzduch čistí od prachu, pylů a dalších nečistot. Po připojení čidel kvality vzduchu mohou jednotky pracovat v automatickém režimu. Jedna je schopna pracovat v automatickém režimu. Více o principu rekuperace si přečtěte v našem článku.

Vzorové řešení rekuperace pro bungalov

Vše si dobře naplánujte

Ještě než začnete nakupovat materiál, navrhněte si, kde přesně bude umístěna rekuperační jednotka, průduchy do místností a kudy povedou rozvody vzduchu. Vnitřní přívod vzduchu je vhodné vést do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice. Odtahové ventily do koupelen, WC a kuchyně. Pokud řešíte rekuperaci v novostavbě, je ideální čas řešit rekuperaci.

To je asi nejjednodušší způsob. Pak následuje výběr samotné rekuperační jednotky. V naší nabídce najdete podstropní rekuperace VENUS s účinností až 93 %. Pro distribuci vzduchu doporučujeme ohebné hadice DUOTEC.

V plánování vám pomohou naše vzorová řešení pro byty i rodinné domy:

Instalace rekuperace svépomocí krok za krokem

Nepodceňte přípravu stavby, protože vám ve finále ušetří spoustu času. Přípravou se rozumí vyvrtání prostupů pro instalaci potrubí. Začněte instalací vstupu a výstupu jednotky skrz obvodovou zeď, k nimž následně připojíte rozvody v domě. Dodržujte dostatečnou vzdálenost mezi vstupem a výstupem do venkovního prostředí, aby se vzduch nemíchal. Doporučujeme použít stěnovou výústku VX-PG, která zamezí smíchání přívodního a odvodního vzduchu. Flexibilním potrubím propojte vstup a výstup s rekuperační jednotkou.

Následuje instalace koncových prvků do místností, na které napojíte flexibilní potrubí. Potrubí je vhodné zaizolovat - izolace zabrání přenosu hluku, kondenzaci vlhkosti v potrubí i ochlazování/oteplování přiváděného vzduchu. Nakonec připojíte rekuperační jednotku. Měla by být umístěna na takovém místě, ke kterému se pohodlně kdykoliv dostanete. Jednotka totiž vyžaduje pravidelnou kontrolu filtrů a jejich čištění.

 Video: Jak nainstalovat rekuperační jednotku VENUS


 
 

Vše pro rekuperaci

Proč nakoupit od Multi-VAC

  • Silná zavedená společnost
  • Přímý dovozce, jednička z oboru
  • 15 dní záruka spokojenosti
  • Kvalitní zboží ze zemí EU
  • Doprava zdarma nad 5 000 Kč
  • Objednávky přijaté do 13:00 expedujeme stejný pracovní den

© 2019, Multi-VAC spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

| Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Využívá systém pro správu e-shopů B2C Brána | eod.cz | XHTML 1.0 | CSS 3