X
Produkt byl přidán do objednávky.

e-vetrani.cz spolehlivý eshop se vzduchotechnikou

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Aktuality Božská volba – rekuperace Venus

Aktuality

11.10.2018 17:52

Božská volba – rekuperace Venus

Těším se na úsporu nákladů za vytápění a svěží i tiché vnitřní prostředí svého domuRekuperacím už jsme věnovali několik předchozích článků. Dnes se podíváme na to, v jakém světle je vidí naše zákaznice paní Lucie, která si pořídila rovnou 3 rekuperační jednotky. Pojďte se dozvědět víc o jejích zkušenostech.

Paní Lucie, co Vás motivovalo ke koupi rekuperační jednotky?

Jedním z mých hlavních požadavků při rekonstrukci domu bylo získat svěží a přívětivý domov. Konkrétních důvodů pro pořízení bylo tedy hned několik:

  1. Když není dům delší dobu vaší přítomnosti větrán, logicky zde chybí čerstvý vzduch, proto automaticky otevřete okna. Pokud máte dům v rušné ulici, přichází odtud nepříjemný hluk a zplodiny aut. A na jaře navíc plno drobného prachu a pylu.
  2. Přesvědčilo mě i ušetření nákladů za vytápění.
  3. Chtěla jsem se také zbavit vlhkosti.
  4. A neposledním důvodem byla i možnost čerpat dotace na rekonstrukci domu, do které patří i vzduchotechnika.

Těším se na úsporu nákladů za vytápění a svěží i tiché vnitřní prostředí svého domu.

Který typ jste zvolila?

Rekuperace Venus Comfort 300 EC, předehřev, regulace

Jednoznačně mě přesvědčila rekuperační jednotka Venus! Nehledala jsem žádné sofistikované řešení se složitou regulací. Stačí mi doma mít čerstvý čistý vzduch a nezatuchlé prostředí bez hluku z ulice. Nakonec vyhrála jednotka Venus s EC motory a integrovaným předehřevem.

Jak u Vás v domě funguje?

Máme třípatrový rodinný dům s jednotlivými byty a každý z nich má proto nezávislou jednotku s pevným potrubím (Spiro). Na každém poschodí se rozdělí trasa do místností jako je dětský pokoj, ložnice, obývací pokoj.

Odpadní vzduch odvedeme z koupelny, WC a kuchyně. V potrubní trase jsou (přeslechové) tlumiče pro tichý chod a v jednotlivých pokojích pak rozvody ukončuje designový talířový ventil nade dveřmi. Zvolila jsem řešení se snadnou regulací. Nastavím si minimální výkon a rekuperace poběží trvale. V koupelnách, WC a kuchyních umístím tlačítka (Boost) pro sepnutí na maximální výkon po nastavenou dobu.

Rekuperace Venus Comfort 300 EC, předehřev, regulace

Co zajišťuje tlačítko Boost?

Je to ideální řešení, pokud nechceme jednotku provozovat s čidly (CO2 nebo hygrostat). Vyhovovala nám i nízká cena řešení bez čidel. Boost je jednoduchá funkce, kdy si na desce elektroniky nastavíme čas, po který má jednotka běžet na maximální výkon. Pak stačí sepnout. Pokud sepneme tlačítko v kuchyni, jednotka se rozeběhne, a když po nějaké době spustíme chod v jiné místnosti, nastavený čas chodu jednotky se začne počítat od začátku.


 
 

Vše pro rekuperaci

Proč nakoupit od Multi-VAC

  • Silná zavedená společnost
  • Přímý dovozce, jednička z oboru
  • 15 dní záruka spokojenosti
  • Kvalitní zboží ze zemí EU
  • Doprava zdarma nad 5 000 Kč
  • Objednávky přijaté do 13:00 expedujeme stejný pracovní den

© 2020, Multi-VAC spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

| Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Využívá systém pro správu e-shopů B2C Brána | eod.cz | XHTML 1.0 | CSS 3